Poznanie, že ste zamilovaní: 8 príznakov

Zaľúbenosť je definovaná ako neodolateľný pocit emocionálnej a sexuálnej príťažlivosti k svojmu objektu a pripisovanie mu (milencovi) zvláštnych, jedinečných a bezchybných vlastností. Zamilovanosť skúmali mnohí psychológovia. Psychoanalýza ho považuje za fyziologický jav, ktorý nám diktuje algoritmus stanovený evolúciou. Karen Horney vo svojej teórii osobnosti uviedol fenomén lásky. Podľa nej je zúfalé hľadanie lásky a túžba nájsť spriaznenú dušu spôsob, ako sa vyhnúť negatívnym skúsenostiam. Je patologická, pretože obsah zdravých citov nie je orientovaný na vnútorné pohodlie jedného z partnerov.

O vedeckej stránke lásky sa dá polemizovať donekonečna, ale keď sa s ňou ľudia stretnú, strácajú hlavu. Je dôležité rozlišovať medzi zamilovanosťou a láskou, pričom v prvom prípade ide o dočasný úlet a v druhom o hlboký cit založený na vzájomnej náklonnosti a úcte. Na základe výstižného výroku Antoina de Saint-Exuperyho o láske: „Milovať neznamená pozerať sa na seba, ale pozerať sa rovnakým smerom“, môžeme odvodiť podstatu rozdielu medzi týmito dvoma pocitmi. Zamilovaní ľudia sa zameriavajú jeden na druhého. Keď sú spolu, zvyšok sveta prestáva existovať. Láska, ktorá je hlbokým citom, pomáha rozšíriť obzory partnerov a ísť ruka v ruke za spoločnými cieľmi.

Je zaujímavé, že muži a ženy majú odlišné postoje k láske a vzťahom. Existuje výskum španielskych odborníkov o romantizácii partnerov v heterosexuálnych vzťahoch v zmysle priateľstva s „privilégiom. Respondenti mali vyplniť dotazníky, v ktorých mali určiť svoj vzťah k tomu či onomu mýtu lásky (žiarlivosť, exkluzivita, dominancia atď.)..).Výsledky ukazujú, že rodové stereotypy sú v súčasnom vnímaní romantického vzťahu stále silné..:

 1. Muži majú tendenciu zaujať vo vzťahu dominantné postavenie, určovať jeho smerovanie a byť tým, kto sám prijíma všeobecné rozhodnutia.

 2. Ženy si vo vzťahoch nárokujú exkluzivitu, čo svedčí o nerealistickom pohľade na zamilovanosť a podstatu zdravého vzťahu.

Tieto výsledky potvrdzuje aj ďalšia štúdia K. K. Reillyho a J. Reubena „Vaše myšlienky sú obsadené objektom lásky. Dullesandro a E. Wilkins. Podstatou štúdie je skúmanie dozrievania predstáv o láske a vzťahoch v závislosti od veku. Bolo zistené, že mladí ľudia vo veku 22 – 32 rokov budujú milostné vzťahy na základe stereotypov, v ktorých má mužská polovica navrch a ženská polovica sa podriaďuje, pričom na oplátku očakáva „citový obušok“. S pribúdajúcim vekom sa predstava o láske mení a nadobúda zrelší, zdravší charakter. Hoci sú muži vo vzťahoch pomerne konzervatívni, štúdia uverejnená v časopise The Journal of Social Psycology naznačuje, že sa zamilujú rýchlejšie ako ženy.

Ale načo hovoriť o zamilovanosti, keď neviete, čo to je… Ak ste sa s týmto strachom ešte nestretli alebo sa sami snažíte pochopiť, potom je tento článok určený práve vám. Tu sa pozrieme na príznaky zamilovanosti z hľadiska reakcií správania, vnútorných pocitov.

Poznanie, že ste zamilovaní: 8 príznakov

Ako sa cíti zamilovaný človek?

Vedeli ste, že zamilovanosť je zaradená do registra psychických porúch (chorobných stavov) Svetovej zdravotníckej organizácie?? A dokonca mu dali kód F 63.9. Nie je to len preto, že človek, ktorý je zúfalo zamilovaný, prežíva množstvo vzrušujúcich fyzických a psychických pocitov.Nižšie sú uvedené niektoré príznaky, ktoré vám napovedia, či ste zamilovaní:

 1. Vaše myšlienky sa zaoberajú objektom vášho zaľúbenia. Zaoberá sa vašou hlavou vo chvíli, keď sa zobudíte, pred spaním a celý čas medzi tým. Dokonca aj v snoch podvedomie nedá prestávku od obrazu milovanej osoby a dáva vám živé sny, v ktorých ich vidíte. Patologický priebeh strachu môže niekedy viesť k obsedantným myšlienkam (on/ona bude vždy so mnou, určite ma miluje, ale ešte o tom nevie atď.)..). V tomto prípade je vhodné poradiť sa s psychológom alebo psychoterapeutom.

 2. Počas dňa sa euforický stav strieda so stavom úplnej bezmocnosti, apatie. Bolo zistené, že začiatok zamilovanosti sa vyznačuje prevahou eufórie. Váš pohľad na bežné veci, udalosti a najmä pohľad na svet cez ružové okuliare sa zmení. Keď sa objavia obavy, či sú pocity vzájomné, či bude milovaná osoba šťastná, začína sa emocionálny pokles. Hormóny strachu a stresu (adrenalín a kortizol) sú zodpovedné za.

 3. Bolesti hlavy často trápia zamilovaných ľudí. A to kvôli hormonálnym vzostupom a pádom, ktoré sa neustále objavujú od začiatku až do konca zamilovanosti.

 4. Zmätenosť sa pozoruje nielen v kontakte s milencami, ale aj v iných prostrediach (doma, v práci, medzi priateľmi).

 5. Impulzívni ľudia s pohyblivým nervovým systémom často začnú koktať, zažívajú záchvaty paniky na pozadí rýchleho srdcového tepu. V takýchto chvíľach sa zamilovanosť nezdá byť taká krásna.

V láske sa vyskytujú aj nasledujúce poruchy fungovania jednotlivých telesných systémov: sčervenanie kože (v dôsledku zvýšeného krvného obehu), nespavosť, vysoký alebo nízky krvný tlak.

Špecifiká začiatku pocitov u mužov

Rovnako ako dievčatá, aj muži spočiatku aktívne vylučujú hormóny šťastia a potešenia (endorfíny, serotonín). Trvá to však len pár mesiacov a potom sa začína obdobie šialenstva a hrdinských činov v mene lásky. Evolúcia to zariadila tak, že muži sú silnejší, aktívnejší a stávajú sa skutočnými živiteľmi. Pomáha im v tom hormón adrenalín. Po niekoľkých mesiacoch „vanilkového vzrušenia“ sa z milenca stane dobyvateľ. Tento čas sa vyznačuje aktivitou, aby ste získali dievča, ktoré sa vám páči, a pokračovali v afére.

Bojovná nálada zmizne po 3 alebo 4 rokoch. To je zvyčajne dosť času na to, aby milovaná žena otehotnela a porodila. Potom pocity slabnú a ich intenzita sa znižuje.

Ako sa správa zamilovaný muž

Ako zistiť, či ste zamilovaní: 8 príznakov

Ak ste sa ešte nerozhodli, ako sa cítite, stojí za to pozrieť sa na vaše správanie. Zohľadňuje sa správanie bezprostredne po stretnutí s milovanou osobou.Nasledujúce vzorce správania sa najčastejšie prejavujú u zamilovaných ľudí:

 1. Dochádza k zmene bežného správania. Ak bol muž vždy spoločenský a otvorený, s ňou sa môže zmeniť opačným smerom (stať sa uzavretým, tichým). A plachí, nesmelí chlapci, ktorých prebudila láska, sa stávajú odvážnejšími v interakcii so svojou milovanou. Nestáva sa to zámerne, naša osobnosť sa v blízkosti objektu zbožňovania transformuje v dôsledku fenoménu „sociálnej žiadúcnosti“. To znamená, že sa snažíme vyzerať ako iná osoba, prezentovať sa ako lepšia verzia seba samého a urobiť pozitívny dojem.

 2. Ďalším znakom zamilovanosti je to, že svojej láske venujete viac pozornosti. Snažil sa jej pomôcť – podržal dvere, odsunul stoličku. Toto správanie sa prejavuje kvôli možnosti dotknúť sa dievčaťa. Hmatový kontakt s vaším miláčikom spúšťa produkciu hormónov šťastia. Pri plávaní v nich mozog zažíva stav podobný intoxikácii drogami.

 3. Túžba pozrieť sa na ňu. Očný kontakt je pre milenca rovnako dôležitý, aby mohol získať svoju dávku eufórie a pozorovať správanie ženy. Analýza jej správania s cieľom zistiť, či je cit vzájomný.

 4. Pocit nepohodlia alebo keď telo vydáva vzrušenie. Aktívne gestá rúk (zloženie prstov, prekríženie rúk na hrudi a ich následné narovnanie) naznačujú, že človek je zmätený v tom, ako sa má správať. Uzatvára sa do seba a zároveň chce prejaviť svoje city. Konflikt pocitov sa odráža v reči jeho tela: netrpezlivo chodí zo strany na stranu, poklepáva nohou alebo prstami po stole.

 5. Pri pohľade na ňu nedokáže zadržať úsmev. Existuje niekoľko dôvodov pre široký úsmev vedľa vášho milenca. Po prvé, dobrá nálada je vyjadrená neverbálne s ním. Po druhé, úsmev ukazuje, že táto konkrétna dievčina vyvoláva pozitívne emócie. Po tretie, úsmev je spôsob kontroly reakcie. Ak mu jeho milá úsmev opätuje, znamená to, že medzi nimi existujú sympatie.

 6. „Zrkadlový inštinkt“. Aby sme sa človeku zapáčili, začneme po ňom nevedomky opakovať určité pohyby a slová. Je to taktika, ktorá funguje a zvyšuje vzájomnú dôveru a náklonnosť.

 7. Ak je muž v spoločnosti priateľov s milovanou, keď povie duchaplný vtip, pozrie sa najprv na jej reakciu. Jej povzbudenie sa stáva živým dojmom, pretože je pre neho veľmi významné.

 8. V jej blízkosti je na svoj vzhľad mimoriadne háklivý. Túžba urobiť dobrý dojem človek neustále upravuje vlasy, kravatu, potajomky sa pozrieť do zrkadla, parfumovať najlepšie zloženie parfumu.

Je dôležité pochopiť, že pocity v láske sa líšia v závislosti od rôznych faktorov: veku človeka, typu temperamentu, tradícií a zvykov, profesionálnej príslušnosti atď..

Ako sa správa zamilovaná žena?

Tam ste identifikovali svoje pocity k určitej žene. Ale ako viete, či to cíti rovnako?Nasledujúce znaky vám pomôžu rozpoznať zamilované dievča:

 1. Stáva sa krajšou a mení svoj vzhľad. Keď sa žena cíti zamilovaná do muža, má tendenciu zlepšiť svoj vzhľad. Týmto spôsobom sa na seba snaží upozorniť a získať si vaše komplimenty.

 2. Púšťa vás do svojho súkromia?. Nielenže vám dovolí dotknúť sa jej ruky, ale nebráni sa ani priblížiť sa k vám (upravuje vám kravatu, objíma vás, hladí vás po vlasoch). Prečítajte si kontakt s telom a konajte.

 3. Jej pozornosť sa sústreďuje na objekt jej náklonnosti. Zamilovanosť je o tom, že sa partneri sústredia jeden na druhého. Ak v spoločnosti všetkých hlasov počuje ten váš, znamená to, že k vám niečo cíti.

 4. Všimnite si, či sú vaše stretnutia častejšie ako zvyčajne. Zamilované dievča chce tráviť čo najviac času vedľa svojho milenca. Preto používa malé triky, aby bola v správnom čase na správnom mieste.

Ak v jej správaní zachytíte tieto znaky, znamená to, že je do vás zamilovaná. A čo s týmito informáciami urobíte, je na vás.

Záver

Zamilovaní ľudia sú tvorcovia, ktorí sa inšpirujú emóciami a pocitmi. Zamilovanosť však nie je vždy sprevádzaná len pozitívnymi pocitmi. Teraz poznáte vlastnosti zamilovaného muža… Chcel by som, aby city boli vždy obojstranné a aby vzťahy prinášali šťastie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: