Motoroblocks „Neva“ s SUBARU MOTORA: VLASTNOSTI A POUŽÍVANIE POUŽÍVATEĽA

MOTOBLOCK „NEVA“ S MOTOROM SUBARU je vyhľadávaným agregátom na domácom trhu. Táto technika môže zvládnuť pôdu, čo je jeho hlavným účelom. Ale pri inštalácii dodatočných zariadení sa zariadenie stane vhodnými na vykonávanie rôznych úloh a iných smerov, a neprerušovanú a stabilnú operáciu poskytuje motor z japonského výrobcu.

Napriek tomu, že toto zariadenie sa vyrába v domácich podmienkach, dovážané náhradné diely a uzly sa používajú v ňom. To ovplyvňuje náklady na MOTOBLOCK, ale zostáva prístupná väčšine používateľov. Všetky jednotky a náhradné diely kvalitatívne, s dlhodobou prevádzkou s nimi nie sú žiadne problémy.

Motor je na ráme s jednou osou a pozitívne sa založil pri vykonávaní rôznych prác v extrémnych podmienkach. Pomocou MOTOBLOCKUJÚCIMUJÚCUJEMU DOPLNITEĽNOSŤU. Rovnako ako pri používaní špeciálnych príloh motora-bloku môžu byť použité na zber snehu, zber a iných diel.

MOTOBLOCK je charakterizovaný veľkou funkčnosťou, ale odkazuje na strednú triedu a má obmedzený výkon. Zároveň je technika zostáva skôr ekonomická.

Medzi hlavné konštrukčné vlastnosti tohto MOTOBLOCK je možné poznamenať nasledovné.

 • Prenos. V tomto uzle sa kombinujú prevodovku a spojku. Technika má 3 rýchlosti, ktoré sa prepínali pomocou rukoväte na volante. Môže vyvinúť rýchlosť až 12 km / h a prepravu na poltónový náklad.
 • Rámec. Pozostáva z dvoch metrov štvorcových, ktoré slúžia na montáž a upevnenie motora s prevodovkou. A tiež v zadnej časti zariadenia pre namontované zbrane.
 • Motor. Nachádza sa na ráme a je to najlepšie zo všetkých navrhovaných možností. Vyrobený výrobca jednotky je 5 000 hodín, ale s riadnou prevádzkou a včasnou službou môže slúžiť dlhšie. Funkcia je šikmý piest, ktorý sa nachádza v liatinovej objímke a vačkový hriadeľ je v hornej časti motora a je upevnená na ložiskách. Vďaka tomu je možné poskytnúť malú hmotnosť motora s pomerne slušným výkonom (9 konských síl). Jednotka je chladená vzduchom, ktorá stačí pracovať aj v horúcich podmienkach. Aby ste zabezpečili jednoduché spustenie motora, spínač zapaľovania je aktualizovaný, ale motor-blok sa dodáva v štandardnej konfigurácii s mechanickým kompresorom, vďaka ktorej môže byť motor spustený aj pri teplote mínus.
Prečítajte si viac  THUJA "HOZIER": Popis, Vlastnosti výsadby a starostlivosti

 • Mechanizmus spojky. Skladá sa z pásu, ako aj napínacieho zariadenia a pružiny.
 • Pneumatické kolesá, môže pracovať nezávisle od seba, pretože sú poháňané samostatnými mechanizmami.
 • Tam je tiež hĺbkový obmedzovač, ktorý je nainštalovaný v zadnej časti rámu. S tým môžete nastaviť hĺbku vstupu pluhu na zem.

Vďaka všetkým týmto vlastnostiam MotoBlock celkom pohodlné v práci a manévrovalo. V prípade, že existuje osobitná ochrana, ktorá chráni prevádzkovateľa pred pôdou alebo vlhkosťou z kolies.

Sklopné zariadenie

MOTOBLOCK je schopný vykonávať podobné funkcie ako agregáty so silnejšími motormi. V závislosti od typu inštalovaných príloh je možné vyrábať rôzne poľnohospodárske činnosti. Na to existujú všetky zariadenia a tesnenia na ráme.

Prílohy je možné nainštalovať na jednotke:

 • guma;
 • pluh;
 • Upravec na montáž a výsadbu zemiakov;
 • rezačky;
 • Pomp a iné.

Okrakat

Pred použitím agregátu je potrebné pracovať, čo je dôležitá udalosť pre spoľahlivú prácu na dlhú dobu. Udržiava sa v niekoľkých štádiách a je to celkom 20 hodín. Táto udalosť sa musí vykonať, aby boli všetky uzly a časti v miernom spôsobe prevádzky mechanizmov. Je dôležité si uvedomiť, že run-in musí byť vykonaná s minimálnym zaťažením jednotky, ktorá by mala byť v priemere 50% maximálneho prípustného zaťaženia.

Okrem toho po spustení je potrebné vymeniť olej a filtre.

Výhody

Vďaka všetkým vyššie uvedeným charakteristikám a funkciám zariadenia je v dopyte v populácii. Ale zároveň inými výhodami, medzi ktorými možno poznamenať takto:

 • spoľahlivosť;
 • trvanlivosť;
 • slabý hluk;
 • priaznivá cena;
 • Jednoduchá obsluha.

Malo by sa tiež povedať, že užívateľ môže v prípade potreby znížiť polomer otáčania, ak je to potrebné pri blokovaní jedného z kolies. V mokrej pôde pomocou trysiek môžete produkovať rôzne operácie.

zhromaždenie

V praxi sa poznamenáva, že MOTOBLOCK sa predáva v zmontovanej forme, ale po nákupe môže majiteľ čeliť otázke vykonávania úprav uzlov a agregátov. To umožňuje pripraviť auto do práce, na maximum pomocou všetkých jeho vlastností v závislosti od prevádzkových podmienok. Hlavný bod pri vykonávaní takýchto udalostí je nastavenie motora a systém zásobovania paliva.

Prečítajte si viac  Ako urobiť pluh pre motoblock s vlastnými rukami?

Tlak benzínu vstupujúceho do motora cez karburátor je nastaviteľný pomocou jazykových zariadení, ktorý je stlačený alebo lisovaný v závislosti od množstva prichádzajúceho paliva v karburátore. Nedostatok paliva môže byť určený tým, ako ide biely dym z výfukových potrubí. Prekročenie množstva paliva v spaľovacej komore je dôvod, prečo motor „Snejes“ počas prevádzky alebo nezačína vôbec. Nastavenie paliva umožňuje konfigurovať normálnu prevádzku jednotky v závislosti od potrieb v kombinácii s výkonom motora. Na vykonávanie závažnejšej opravy môže byť potrebné zhromažďovať a rozobrať karburátor, čistič vo vnútri trysiek a kanálov.

K misku fungovalo bez prerušenia, musíte na ňu nakonfigurovať systém ventilu. Ak to chcete urobiť, dopĺňajte s jednotkou, je návod na prácu, ako aj správnosť a postupnosť ich vykonávania.

Pred začatím prevádzky musíte vyčistiť všetky prvky, utiahnite skrutky a uzly.

Vykorisťovanie

Ak vykonáte nasledujúce kroky, jednotka bude fungovať hladko a dlho. Medzi nimi sú hlavné siete:

 • Nože pri inštalácii sklopných zariadení by mali byť nasmerované pozdĺž pohybu;
 • Ak sú kolesá podpísané, musíte zariadenie vypustiť;
 • Odporúča sa len čisté palivo;
 • V chladných podmienkach, keď sa motor spustí, musíte zatvoriť ventil nasávania vzduchu do karburátora;
 • Pravidelne sa odporúča vyčistiť palivové filtre, olej a vzduch.

Oprava

Toto zariadenie, ako akékoľvek iné agregáty, môže počas prevádzky zlyhať, pravidelne náročné opravy. Treba poznamenať, že niektoré uzly nemôžu byť opravené a musíte úplne nahradiť. Ak chcete opraviť na vlastnú päsť, musíte mať nejaké zručnosti, ktoré vám umožnia rýchlo eliminovať rozbitie. Najčastejšie zlyhá prevodovku. V tomto prípade sa prejavia nasledujúce body:

 • Pohyb trhlín;
 • Odlev oleja.

A tam môžu byť aj iné problémy, napríklad neexistuje žiadna iskra na sviečke alebo piestne krúžky boli uviaznuté. Všetky chyby musia byť odstránené tak rýchlo alebo v blízkej budúcnosti – v závislosti od stupňa ich závažnosti. Niečo môže byť opravené nezávisle.

Ak nie sú žiadne zručnosti v nejakom komplikovanom technickom probléme, odporúča sa použiť na stanice údržby alebo súkromných odborníkov, ktorí sa zaoberajú opravou takýchto strojov.

Teraz existuje mnoho servisných centier, ktoré poskytujú svoje služby za prijateľnú cenu.

Prečítajte si viac  Pivonky mliečne kvetina: popis, odrody a kultivácia

Priemerná spotreba paliva na tomto zariadení je 1,7 litra za hodinu práce a kapacita nádrže 3.6 L. Stačí pracovať nepretržite 2-3 hodiny pred tankovaním. Priemerné náklady na MOTOBLOCK sa môžu líšiť v závislosti od miesta predaja, prítomnosti a typu pripojených zariadení, ako aj iných bodov. V priemere sa musíte spoľahnúť na cenu 10 až 15 tisíc. trieť.

Poznať všetky výhody a nevýhody tohto motoblock, každý môže urobiť správnu voľbu pri nákupe. Aby ste sa chránili a kúpte si skutočne vysoko kvalitné auto, odporúča sa vybrať jednotky pôvodnej výroby s certifikátom kvality a všetkými potrebnými dokumentmi.

Preskúmanie MOTOBLOCK „NEVA“ s motorom Subaru na videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: