Všetko o borovice Geldreich

Pine Geldreyha – Evergreen Dekoratívny strom, ktorého vlasť je južné horské oblasti Talianska a západne od Balkánskeho polostrova. Tam, rastlina rastie v nadmorskej výške viac ako 2000 m nad morom, kvôli nepriaznivým podmienkam, trvá tvar. Vzhľadom na nádherný výhľad na borovice sa často používa v krajinnom dizajne v kombinácii s inými kultúrami na vytvorenie vzácnych na krásu kompozícií.

Popis typu

Bosniansky borovica môže byť považovaná za dlhú pečeň medzi inými ihličnatými. V Bulharsku sa zistil strom, ktorého vek je asi 1300 rokov. V priemere je život kultúry 1000 rokov, ale jeho dekoratívne odrody, v závislosti od podmienok, žiť viac ako 50-100 rokov. Strom má nasledujúce charakteristické vlastnosti:

 • Má priamy sud s priemerom 2 m, dosahuje výšku 15 m, vo voľnej prírode, rastlina rastie až do 20 m, v extrémnych podmienkach sa stáva krátke;
 • Objem koruny sa pohybuje od 4 do 8,5 m, forma nadzemného dielu je široká, roztierateľná alebo užšia, kužeľová;
 • Borovicové vetvy rastú zo zeme, kde môžu byť mierne znížené;
 • Spojky sú dlhé, tmavo zelené a tuhé, ukázané, v dĺžke – od 5 do 10 cm, v šírke – 2 mm, páry rastú v lúčoch, pretože táto vetva vyzerá obzvlášť namáhaná;
 • Mladé rastliny sú svetlé, lesklé, možno, takže borovica sa nazýva aj belolokoy; Potom, čo je ihla vyskočená, listnaté šupiny sa objavujú na mladých výhonkoch, čím sa kôra ako snakecake, a na staré stromy farbu kortexu je sivá;
 • Borovicové ovocie – hrbole rastúce v 1-3 kusoch, ich dĺžka je 7-8 cm, forma oválny, vaječný; Farbenie pri prvom modrastej, neskôr sa stane žltou a tmavej, hnedou alebo čiernou; Semená majú formu elipsy, v dĺžke 7 mm.

Pine rastie pomaly, ročný nárast mladých rastlín vo výške – 25 cm a na šírku – asi 10 cm. V 15. veku sa rast stromu spomaľuje. Dekoratívne formy kultúry sa rozvíjajú aj pomaly a nemajú celkové rozmery divokej borovice. Pre terénne úpravy a výzdoby záhrad a parkov, najmä rastliny nie sú zhrnuté vyššie ako 1,5 m. A tiež bosnianska borovica nájde svoju aplikáciu v skupinových pristátiach pre terénne úpravy kriedových hôr a vápenec zostáva.

Triediť

Strom má niekoľko dekoratívnych foriem, hľadal si záhradkárov.

 • Široko prázdne malé Strom „Compact Jam“ Sa líši od 0,8 do 1,5 m. Jeho koruna je hrubá, svieža, pyramídová forma, ktorá zostáva v závode pre život. Ihly majú hlbokú zelenú farbu, ktorá sa nachádza v párových zväzkoch, povrch ihiel brilantných. Strom musí byť vysadený na otvorených priestoroch, pretože je ľahký. Zároveň, odolný voči borovice a nenáročný pre zloženie pôdy.

 • „Malinka“ – Tento typ borovicového pásu na 10 rokov rastie na 1,6 m so zelenou hmotnosťou v 1 m. Krone má výhľad na kužeľ alebo stĺp, vetvy nie sú rozptýlené na stranách, ale úhľadne usporiadané v blízkosti stonky a sú nasmerované smerom nahor, tmavo-zelené ihly. Dekoratívna kultúra je prispôsobená mestským podmienkam, takže sa úspešne vzťahuje na vytvorenie krajinných súborov v štvorcov a parkoch. Napriek dobrej adaptabilite, so silným plynom a inými negatívnymi vonkajšími vplyvmi, môže sa výrazne spomaliť v raste.

 • Dwarf Evergreen Village „Bander“ má rovnakú výšku a veľkosť koruny. 10 rokov rastie až 75 cm. Tvar pyramídovej rastliny, mierne vypúšťaný. Spojky Dlhé, Deep Green Farba. Strom je nenáročný pre zloženie vzduchu, môže rásť na pôdach s nízkou plodnosťou.

 • Dekoratívne borovicové „satelit“ Celkom vysoká (2-2,4 m) a objem (1,6 m). Hustá koruna má pyramídový, niekedy tvar kolonu s úzko zasadenými vetvami. Zelené hadice šálky mierne skrútené na koncoch. Do pôdy je rastlina nenáročne, ale potrebuje svetlo, takže je dôležité zabezpečiť osvetlenie pri pestovaní.

 • Dospelý rozpadajúci strom „Schmidti“ Má celkom 25 cm a podobnú šírku Greene. Veľmi krásna jej koruna vo forme gule, hrubá s tuhým a dlhým syrom svetlo zeleného tónu. Kultúra nedostatkov vody toleruje ľahko, ale nadbytočné zavlažovanie ho môže zničiť. Výsadba stromu s výhodou vo vonkajšom slnečnom pozemku.

 • Dekoratívna verzia „Dan Ouden“ To má ostnaté ihly, tvaru kolonu alebo pyramídovej formy zhora. Priemer veľkosti stromu – môže rásť na 1 m široké a až 1,6 m a výšku. Závod sa nebojí sucha, miluje slnko, prispôsobené rastu v mestskej vlastnosti.

Ktorékoľvek z týchto ihličnanov sa môže kultivovať na území krajiny a vytvoriť vynikajúce skladby s jedným a niekoľkými stromami, ale je dôležité poznať pravidlá pre výsadbu a obsah tohto typu borovíc.

Pristátie

Bosnianska borovica Geldreyha môže rásť na skalnatých svahoch hôr, ale preferuje vápno pôdy. Strom slnka a môže niesť nedostatok vody, ale sucho nemá rád, ako aj prebytočnú vlhkosť. Preto nie je možné ho zasadiť v nížinách a mokradiach, kde sú korene rastliny re. Pine Seeds plemená, ale je to dlhý proces, preto sa odporúčajú skúsení záhradníci, aby získali mladé rastliny v špeciálnych záhradných centrách. Nákup trochu borovice, človek by mal zvážiť jej kmeň a ihly, aby sa eliminovali stmavnutie a žltnutie žuvania, malé škody. A je tiež potrebné študovať hlinené com s koreňovým systémom – nemalo by to byť mokré. Jar je lepšia v chladnom čase roka – jar alebo leto za zníženú teplotu vzduchu.

Prípravné práce sú nasledovné:

 • Musíte si vybrať slnečnú a otvorenú plochu pristátia a zohľadniť vzdialenosť od iných stromov a obytných budov; V závislosti od odrody môže byť väčšia alebo menej;
 • Bude potrebné vykopať otvor s hĺbkou 50 cm a priemerom 60 cm; V spodnej časti vydajte odvodňovaciu vrstvu hliny, štrku alebo sutiny, jeho hrúbka by mala byť najmenej 10 cm.

Pristátie sa vykonáva nasledujúcim spôsobom:

 1. Príprava substrátu z trávnika (2 časti), Horving (2 časti), piesku (1 časť);
 2. Na vrchole drenáže je komplexné hnojivo narazené pre ihličnaté stromy a pripravená pôda sa umiestni na vrch 1/3;
 3. Borovica spolu s hlinenou miestnosťou, odstránená z nádoby a inštalovaný v strede, opatrne umiestniť svoje korene; Koreňová hlava by mala byť na úrovni zeme;
 4. Jama by mala byť naplnená zmesi živín a kompaktné, neumožňuje prázdnotu z koreňov.

Potom je potrebné, aby sa na rôzne typy borovíc vyžadovalo, aby sa vyleteli dobre – 1-3 lyžica. Mladé stromy po dobu 30 dní potrebujú zavlažovať raz týždenne, potom sa zavlažovanie vykonáva v prípade potreby.

Správna starostlivosť

Pravidlá starostlivosti o rastliny sú podobné požiadavkám na starostlivosť o iné ihličnany, ale Majú svoje vlastné charakteristiky, a to:

 • Môže sa naliať raz za 15 dní, s priemerným počasím – častejšie a bohatým, rovnako ako výdavkové pobočky;
 • Láskanie do hĺbky 8-9 cm a na jar je potrebná odstránenie burín; V lete sa postup uskutočňuje 1 čas za 30 dní, je žiaduce, čo je dážď prešiel;
 • Hnojiť borovice potrebnú ročne so špeciálnymi prostriedkami na jedle a borovice;
 • Sanitárne orezávanie sa vykonáva na jar, počas sezóny je potrebné skontrolovať pobočky rastliny a vykonávať profylaktickú liečbu škodcov a chorôb; Jeseň robí dekoratívne orezávanie stromu.

Biela borovica, napriek chladnému odporu, je vhodnejšie na pestovanie v južných oblastiach, ale malé dekoratívne odrody sa odoberajú v strednom pruhu. Na zimu stále musia chrániť pred mrazom. Na tento účel sú postavené špeciálne prístrešky, vrátane horúceho jarného slnka, ktoré sú schopné padať pobočky mladých rastlín.

Top 10 najlepších odrôd horských borovcov Pozrite si ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár