Rozmery vinylovej vlečky

Vinylová vlečka je praktický a lacný povrchový materiál, ktorý sa používa na vonkajšie budovy. Je to PVC panel určitých veľkostí, ktorý poskytuje nízku hmotnosť obkladu (dodatočne posilniť základ nie je potrebný), jeho vlhkosť a odolnosť voči vplyvu na životné prostredie, biosistance. Pokiaľ ide o silu, je dostatočne vysoká (aj keď je nižšia ako kov pre tento ukazovateľ).

Hlavné nastavenia

S pomocou Vinyl Siding môžete dosiahnuť originálne štýlové efekty, pretože externe panel je dosť rôznorodý. Existujú možnosti, napodobňovanie kameňa, drevených, tehlových povrchov. Okrem toho je podobnosť tak blízko, že je možné detekovať imitácia len po bližšom.

Upevňovacie sťahovacie panely sú vyrobené na prepravke, Je možné použiť izoláciu. Ak sú steny hladké a nepotrebujú tepelnú izoláciu, potom priamo na ne zasiahnite bez prepravky.

Vlečka sa vyrába vo forme panelov, ktoré môžu mať rôzne rozmery. Normy upravujúce rozmery profilu neexistujú. Každý výrobca uvoľňuje panely určitých parametrov. Okrem toho, veľkosti môžu závisieť od možnosti v oblasti inštalácie (vertikálne alebo horizontálne), z jeho účelu (fasáda alebo základňa).

Dĺžka a šírka

Priemerná dĺžka dĺžky a šírky, že vinylová vlečka môže mať:

 • Dĺžka – od 2500 do 3750 mm;
 • Šírka (práca) – od 220 do 275 mm;
 • Šírka (užitočná) – od 200 do 255 mm.

Dĺžka a šírka plastovej vlečky môže tiež závisieť od typu povrchu, ktorý imituje.

 • Panel „lode“ Majte dĺžku 3000-3390 mm (skrátená možnosť) a 3660-3810 mm (štandardná možnosť). Orezané panely sú charakterizované jednoduchšou inštaláciou, dokovaním z nich môžete zbierať požadovanú dĺžku. Šírka panelov pod palubou sa líši v rozsahu 172-232 mm. Niekedy racionálnejšie používať širšie „dosky“, aby sa zabránilo potrebe znížiť panel. Ich šírka od 240 do 255 mm však spĺňajú a modely šírka 305 mm.
 • Šírka panelov vianočných stromov závisí od toho, koľko vlny v ňom. V súlade s týmto, jeden „vianočný strom“ sa rozlišuje (označené literárnymi s), dvojité (označené ako d), trojitý (označenie – literatúra t). V priemere je šírka tej istej vlny 114.3 mm, aby ste zistili šírku dvojitého a trojitého „vianočného stromu“ na násobenie tohto obrázku na 2 a 3. Pri nákupe „vianočných stromov“ z USA alebo Kanady sa dá zistiť, že dĺžka jednej vlny je indikovaná v palcoch. Štandard je šírka v 4.5 palcov, čo je 114.3 mm.

 • Blok (Imitácia povrchu denníka) má zvyčajne šírku 240 mm pri dĺžke 3660-3810 mm. Najväčšia šírka je charakterizovaná satosť s perforáciou, ktorá sa používa na konštrukciu podrážky dolnej časti a kúsky rímsy. Jeho šírka je 305 mm s priemernou dĺžkou 3050 mm. Parametre materiálu sú variatívne, v závislosti od značky, ktorá ich vytvára. Spoločnosť „ALTA-Profile“ vytvorila veľkosť „Lodička“ 3100×230 a 3660×230 mm.

2 cm širšie profily nemeckej značky Docke („DEEEK“). Niektoré z najviac dimenzionálnych panelov sú vyrábané Grande Line (Grand Line). Dĺžka a šírka sú 3000×238 mm. Výrobky maten majú najmenšiu šírku. Zromadenie výrobcu má 178 mm široký profil, ktorej dĺžka je 3040 mm.

V závislosti od vymenovania vlečky sa stane, že je fasáda a základňa. Veľkosti prvého boli považované za vyššie uvedené. Pre jednoduchší kus základne sa používajú malé obdĺžnikové panely. Vo väčšine prípadov sú ich rozmery stačiť na konsolidáciu materiálu na základni časť budovy v jednej šírke.

Medzi najobľúbenejšie základné panely, môžete vybrať profily 1140×480 mm a 1135×474 mm. V takých veľkostiach sa dlaždice vyrábajú od jedného z popredných výrobcov – spoločnosť „Alta-profil“. Menšia zmena veľkosti je spojená s povrchovými vlastnosťami materiálu. Zbierka „kameňa“ je teda prezentovaná vo veľkostiach 1135×474 mm, a zbierka, ktorá napodobňuje kamennú murivu, obsahuje menšie panely – 1130×468 mm.

Je dôležité rozlíšiť pracovnú a užitočnú oblasť. Pri výpočte požadovaného množstva materiálu, len posledný. Pri zvažovaní páleného panelu je možné nájsť, že časť má perforácia. Je potrebné upevniť nasledujúce panely a po montáži skryté z dohľadu, a preto by sa nemali brať do úvahy pri výpočte.

Hrúbka

Z hrúbky vlečky do značnej miery závisí od jeho pevnostných charakteristík. Pre fasádne panely je štandard hrúbka rovná 0.6-2.0 mm. Dnes však môžete nájsť panel hrubú 0.4-0.6 mm. Majú domáci alebo čínsky pôvod. Profily od európskych výrobcov nemôžu byť tenšie 0.6 mm, pretože tento parameter je regulovaný prísnym štandardom.

Odporúča sa získať vlečku, ktorej hrúbka nie je nižšia ako 0.6 mm. Riedidlo Nemožno zaručiť spoľahlivosť.

Rôzni výrobcovia môžu zmeniť hrúbku panelov. Napríklad vlečka z kanadskej spoločnosti gusta má hrúbku od 1.02 až 1.2 mm, v závislosti od produktovej rady. Južná korálka je charakterizovaná hrúbkou 1.14 mm.

Nakoniec, hrúbka vlečky je určená jeho vymenovaním. Viac hustých panelov sa nazýva suterén a sú navrhnuté tak, aby dokončili dno fasády. Hrúbka takýchto profilov je viac ako 2 mm, a niekedy môže dosiahnuť 4 mm. Je to spôsobené tým, že suterén je do značnej miery vystavený vlhkosti, mrazu, mechanickému poškodeniu.

Veľkosti komponentov

Vzhľadom na rozmery panelov a počítanie ich počtu je dôležité objasniť veľkosť komponentov. Rovnako ako pravidlo, sú podobné panelom, ale nie vždy sa to stane. Rovnaká dĺžka s väčšinou vlečných panelov má dosky J-Trim, ale nie sú vhodné na inštaláciu v spojení s DOCKA panelmi, pretože majú menšiu dĺžku.

Vonkajšie a vnútorné uhly majú dĺžku 3050 mm, šírka zodpovedá šírke panelu. Spustenie a hotové prúžky sa vyrábajú s dĺžkou 3660 mm. Sklopné profily a dosky pre konštrukčné okno platnice majú rovnakú dĺžku a o sklenených svahoch – 3050 mm.

Ako vypočítať číslo?

Existuje niekoľko možností na výpočet počtu panelov potrebných na obklady.

 • Kontaktné špecialisti na obchod, kde sa uskutočňuje nákup materiálu na externú prácu. Spravidla sú manažéri špecializovaných spoločností vyškolení na výrobu takýchto výpočtov a majú na to potrebné počítačové programy. Treba však chápať, že aj profesionál nebude schopný vykonať presný výpočet bez toho, aby mal plán štruktúry, čo naznačuje špecifické číselné hodnoty svojich parametrov.

Okrem toho by sa malo zrejmé, že predávajúci má záujem predať čo najviac materiálov, ako je to možné, aby sa orezanie, takže zaoblenie, veľký zásoby materiálov, predaj komponentov, bez ktorého môžete urobiť. Ak môžete v obchode odovzdať nepoužité (alebo nekorigované) panely, môžete bezpečne dôverovať podobným výpočtom.

 • Takmer každý špecializovaný obchod ponúka bezplatné služby Mera, pri nákupe materiálu. Táto možnosť je vhodná pre prvú, pretože výpočty budú vykonané s prihliadnutím na charakteristiky budovy.

Bez ohľadu na to, či si si myslíte, že si myslíte alebo dôverujte tomuto podnikaniu profesionálom, je dôležité pochopiť, čo takéto výpočty tvoria.

  Pre krásnu a správnu inštaláciu potrebujete kúpiť rôzne komponenty.

  • Panely pre fasádu a základňu.
  • Spustenie dosky, z ktorého začína vyhlásenie prvého riadku. Môže byť nahradený východiskovým profilom charakterizovaným vyššou životnosťou.
  • Drenážny panel s dekoratívnou funkciou, ako aj ovládanie druhu prílivu, keď je umiestnený na suteréne alebo vyčnievajúci prvok štruktúry.
  • Pripojenie dosky alebo H-profilu – používa sa na oddelenie prvkov alebo dokovania niekoľkých krátkych profilov.
  • Vnútorné a vonkajšie rohy.
  • Dokončovací profil vám umožní dokončiť inštaláciu, skrývajúcu sa horný orezaný okraj panelov.
  • J-profil s dekoratívnou funkciou alebo vyčnievaním okna.
  • Silent profil sa používa na navrhovanie otvorov.
  • Sofit – panel určený pre rezanie spojiva.

  Na výpočet počtu panelov je potrebné rozdeliť oblasť fasády, ktorá bude lemovaná, na užitočnej oblasti samotného panelu. Okrem toho by sa malo pridať rozpätie panelov na rezanie, manželstve a skladoch – asi 7% počtu prechodov.

  Určite oblasť, ktorá sa má obkladať, môžete 2 spôsoby.

  • Vynásobte dĺžku a výšku konštrukcie. Táto metóda je vhodná, ak jedna zo strán čelí alebo je budova jednoduchá obdĺžniková konštrukcia.
  • Presnejšia metóda – vypočítajte oblasť každej strany a potom zhrnujte výsledky.

  Z výslednej oblasti stojí za zrážaciu plochu týchto povrchov, ktoré si profil nezatvára. Ide o dvere a otvory okien.

  Užitočné poradenstvo: Ak sa nachádza malé okno v stene domu (napríklad sluchové) alebo sú ventilačné otvory, je ľahšie nevypočítať svoju oblasť, ale zahrnúť do všeobecných výpočtov. Zvyšky panelov bude zanedbateľné.

  Nakoniec, dnes na internete nájdete kalkulačky na výpočet požadovaného množstva vlečky. Všetko, čo potrebujete, je nastaviť povrchovú plochu a užitočnú šírku vlečky. V závislosti od funkcie kalkulačky je možné nastaviť fasádnú plochu priamo alebo zveriť program na výpočty, čo označuje lineárne rozmery dĺžky a šírky stien.

  Vyhnite sa chybám a poruchám programu, získajte najpresnejšie výsledky umožnia použitie 2-3 nezávislých kalkulačiek.

  Bez ohľadu na použitú metódu výpočtu, nezabudnite, že vlečka je pripojená k prepravke, montáž, ktorá zvýši dĺžku stien, a fasádny priestor sa zvýši. Pri použití izolácie a vinylových panelov, dĺžka steny po raste sa výrazne zvyšuje – o 4-6 cm.

  Najpresnejší spôsob, ako vypočítať materiál potrebný na dokončenie stien, možno nazvať grafickým spôsobom. Aby ste to urobili, na hárku papiera, musíte nakresliť všetky časti domu, mali by ste dokončiť. Obrázok musí obsahovať všetky prvky budovy a zodpovedajú skutočnému objektu vo vybranom stupnici. Ďalej sú panely nakreslené v rovnakej mierke a rezu. Mali by byť znížená kópia tých, ktoré plánujete navrhnuté.

  Po ukončení prípravy údajov začnete hru v „mozaike“, to znamená, aplikujte panely na steny budovy, v prípade potreby ich rezanie. Táto metóda je dobrá, pretože vám umožní minimalizovať počet orechovní a manželstva, a to znamená, že nebude potrebné kúpiť materiál s veľkou zásobou.

  Ak chcete vypočítať počet podhľadov, užitočná plocha strechy, ktorá sa má orezať (frontoths and cordese ovone), sú rozdelené do užitočnej plochy Sofity.

  Zistite, koľko štartovacích dosiek potrebujú jednoduché – je potrebné merať obvod budovy, odpočítať z výsledkov získaných dĺžky otvoru, po ktorom je získané číslo rozdelené do dĺžky panelu. V priemere bude rovnaká suma potrebovať odtokové dosky.

  Počet vonkajších a vnútorných uhlov sa vypočíta na základe počtu a výšky uhlov budov. N-profily sa počítajú manuálne, ak je potreba dokopy viacerých profilov. Populárne panely sa uvažujú o rozdelení celkového obvodu Windows (vypočítané samostatne pre každé okno a preložte hodnoty) pre dĺžku profilu. Malé rozdiely závisia od spôsobu montáže okna.

  V ďalšom videu nájdete podrobný video návod na inštaláciu Vinyl Siding Holzsidesing z Holzplast.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár