Porovnanie Arbidolu a Ingavirinu | Určenie najlepšieho

Na vrchole sezónneho prechladnutia mnohí ľudia chodia do lekárne a rozhodujú sa, aký liek si kúpiť – Arbidol alebo Ingavirin. Produkty patriace do skupiny antivirotík. Intenzívne eliminujú príznaky vírusovej etiológie a zabraňujú rozvoju infekčného zápalového procesu dýchacích ciest akejkoľvek etiológie. Lieky môžu posilniť imunitný systém znížením pravdepodobnosti útoku patogénov. Ak osoba ochorie na vírusové ochorenie, priebeh samotného ochorenia sa zmierni užitím jedného z týchto dvoch liekov. Trh s liekmi v Rusku aj v zahraničí je nasýtený liekmi vrátane liekov na vírusové ochorenia. Spotrebiteľ si preto ťažko vyberá. Naši odborníci v časopise Expertológia poskytujú podrobné informácie o týchto liekoch a poskytujú kompletnú odpoveď na znepokojujúcu otázku: Čo je lepšie zvoliť Arbidol alebo Inhavirin?

Arbidol

Arbidol

Tento liek je určený na liečbu infekčných ochorení lokalizovaných v horných dýchacích cestách. Hlavnou účinnou látkou je umifenovir, ktorého koncentrácia v lieku môže byť 50 mg alebo 100 mg v závislosti od balenia.

Ďalšie účinné látky sú:

 1. škrob;

 2. oxid titaničitý;

 3. rôzne farbivá;

 4. kyselina octová;

 5. koloidná forma oxidu kremičitého;

 6. želatína;

 7. Látky hydroxybenzoátovej skupiny.

Liek sa dodáva v dvoch formách:

 1. vo forme tabliet;

 2. vo forme želatínových kapsúl.

Hlavná účinná látka v lieku Arbidol má v ľudskom tele nasledovnú úlohu:

 1. aktivuje aktivitu interferónov, ktoré majú imunomodulačný účinok;

 2. zvyšuje sa počet buniek imunitného systému;

 3. zvyšuje sa počet makrofágov (buniek, ktoré „požierajú“ vírusy);

 4. Priebeh ochorenia sa zmierňuje;

 5. Imunitný systém stimuluje bunkové a humorálne mechanizmy;

 6. minimalizuje sa počet možných komplikácií.

Farmakológia lieku

Arbidol dokáže potlačiť rozvoj chrípkových vírusov skupiny A a B, koronavírusu. Mechanizmus účinku je špecifický pre vírusy (zvyšuje množstvo interferónu v tele). Telo stimuluje bunkovú imunitnú odpoveď a humorálnu imunitnú odpoveď, takže sa stáva menej náchylným na vírusové infekcie. Okrem toho účinná látka pôsobí ako inhibítor fúzie, t. j. kontaktom s vírusovým hemaglutinínom zabraňuje spájaniu membrán vírusu a ľudských buniek.

Pri užívaní Arbidolu sa výrazne znižuje počet komplikácií po víruse. Znižuje počet exacerbácií spôsobených bakteriálnymi pôvodcami, minimalizuje prechod do chronického stavu. Celková úroveň intoxikácie organizmu sa znižuje, príznaky sú menej výrazné a trvanie ochorenia sa skracuje. Liek je mierne toxický a ak sa neprekročí odporúčané dávkovanie, nemá na organizmus žiadne nepriaznivé účinky. Hoci ho mnohí považujú za antibiotikum, nepatrí do tejto skupiny liekov.

Farmakokinetika a farmakodynamika

telo

U ľudí sa účinná látka rýchlo absorbuje v tráviacom systéme. Umifenovir dosahuje maximálnu koncentráciu po 1,2-1,5 hodine v závislosti od koncentrácie lieku. Zvláštnosťou prípravku je, že sa rýchlo distribuuje v orgánoch a tkanivách, čím sa dosiahne rýchly terapeutický účinok. metabolizuje sa v pečeni – o niečo menej ako polovica sa vylúči v pôvodnej forme. Maximálne vylučovanie žlčou, mierne – obličkami. Počas prvých 24 hodín po začatí liečby sa vylučuje až do 90 %.

Hlavné indikácie a kontraindikácie

Arbidol sa používa na liečbu a prevenciu rôznych vírusových ochorení u dospelých aj detí:

 1. AKÚTNE RESPIRAČNÉ INFEKCIE;

 2. chrípka;

 3. sekundárne stavy imunodeficiencie;

 4. bronchitída;

 5. AKÚTNE RESPIRAČNÉ INFEKCIE;

 6. zápal pľúc;

 7. ako prevencia infekčných komplikácií v pooperačnom období (na normalizáciu a posilnenie imunitného stavu človeka);

 8. herpes vírus v recidivujúcej forme pri komplexnej liečbe.

Existujú určité kontraindikácie používania lieku:

 1. individuálna neznášanlivosť s prejavmi alergickej reakcie, nevoľnosti a závratov na hlavné zložky lieku;

 2. deti do 3 rokov.

Ingavirín

Ingavirín

Ingavirín je antivirotikum novej generácie (v lekárňach je dostupný približne 9 rokov). K dnešnému dňu neexistujú žiadne analógy Ingavirinu – je to spôsobené jeho účinnou látkou a presne zvoleným dávkovaním. Účinnosť lieku bola potvrdená klinickými štúdiami na ľuďoch, zvieratách a testovaním placebo efektu. Ingavirín sa používa na liečbu respiračného syncyciálneho vírusu, chrípky typu A, adenovírusu, enterovírusu, prasacej chrípky, koronavírusu, metapneumovírusu, chrípky typu B, parainfluenzy.

Hlavné účinky:

 1. zníženie rizika nákazy vírusovými ochoreniami;

 2. interferón gama a alfa je aktivovaný látkami v lieku;

 3. odstránenie intoxikácie tela;

 4. produkciu faktorov, ktoré majú protizápalový účinok;

 5. Znížená intenzita príznakov – slabosť, bolesť hlavy, strata schopnosti pracovať;

 6. zníženie pravdepodobnosti opätovnej infekcie;

 7. zvýšenie počtu makrofágov v ľudskom tele – buniek, ktoré ničia vírusy.

Samotný produkt pôsobí tak, že inhibuje schopnosť vírusovej DNA replikovať sa. Pri podávaní je teda vírus usmrtený skôr, ako môže spôsobiť akékoľvek poškodenie ľudského tela. Tým sa zabezpečí, že vírus sa z krvi odstráni v krátkom čase.

Čo majú Ingavirin a Arbidol spoločné

Oba lieky majú antivírusový účinok a pôsobia proti rovnakým zárodkom, sú vysoko účinné a netoxické. Maximálna koncentrácia arbidolu aj ingavirínu v krvi sa dosiahne v priebehu 1 až 2 hodín, čo ich robí vysoko účinnými. Iba Arbidol je bezpečný pre dospelých a deti od 2 rokov. Inhavirín sa odporúča výlučne pre dospelých a deti, ale len na lekársky predpis a s ohľadom na jeho účinnosť. Vedľajšie účinky týchto 2 liekov sú minimálne a obmedzujú sa najmä na alergické reakcie.

Dôležité! Používanie Arbidolu a Ingavirinu tehotnými a dojčiacimi ženami je zakázané.

Rozlišovacie znaky jednotlivých liekov

Ak sa tieto lieky užívajú počas choroby, je menšia pravdepodobnosť recidívy a priebeh choroby je miernejší.

Týmto sa Arbidol a Inhavirin od seba líšia:

Forma uvoľňovania lieku:

 1. Arbidol – vo forme tabliet, kapsúl a suspenzie s rôznymi množstvami účinnej látky.

 2. Ingavirín vo forme želatínových kapsúl.

Aktívna účinná látka:

 1. Inhavirín je kyselina pentandiová.

 2. Arbidol obsahuje umifenovir.

Podľa dávkovacieho režimu:

 1. Arbidol sa užíva 2-krát denne počas 10 dní.

 2. Ingavirín sa užíva raz denne počas 1 týždňa.

Parametre súvisiace s vekom na použitie:

 1. Arbidol sa odporúča pre deti od 2 rokov.

 2. Inhavirín od 7 rokov, ale len ak ho predpíše lekár. Inak až od 18 rokov.

Špecifiká podávania lieku:

 1. Ingavirín sa užíva v ten istý deň, ako sa objavia prvé príznaky choroby. V opačnom prípade sa jeho účinnosť výrazne zníži.

 2. Arbidol sa užíva bez ohľadu na štádium ochorenia – keďže účinnosť nezávisí od času užívania lieku.

Čo je lepšie?

Ktorá je najlepšia voľba

Výber lieku je na lekárovi zodpovednom za liečbu. Je to on, kto v každom prípade vyberá najbezpečnejší a najvhodnejší liek. Najčastejšie sa pri liečbe rôznych kmeňov chrípky používa Ingavirin. Účinne pôsobí na túto skupinu vírusov do 1-2 hodín po užití. To umožňuje pacientovi ľahšie prežiť počiatočnú fázu ochorenia. Tým skôr, že samotný príjem je veľmi jednoduchý – stačí užiť jednu kapsulu Ingavirinu denne.

Pôsobenie lieku je najúčinnejšie, pretože inhavirín má kumulatívny účinok. To znamená, že ak sa používa niekoľko dní, hromadí sa v orgánoch a tkanivách ľudského tela a v maximálnej miere potláča aktivitu vírusu spôsobujúceho ochorenie. Keď sa hlavná účinná látka lieku dostane do ľudského tela, hromadí sa v medzibunkovom priestore a zostáva tam najmenej 7 dní. Čo vám dáva úplnú istotu, že vírusy budú skutočne potlačené. Zastavuje tiež recidívy.

Je dôležité vedieť, že Ingavirin by sa mal užívať len prvý alebo maximálne druhý deň choroby. V opačnom prípade sa jeho účinnosť drasticky znižuje a používanie tohto lieku sa stáva nevhodným. Je tiež potrebné mať na pamäti, že neexistujú žiadne klinické štúdie oneskorených účinkov účinných látok Ingavirinu na ľudský organizmus u dospelých a detí. Ak sa prvé štádium ochorenia vynechá, mal by sa uprednostniť Arbidol. Tento liek sa môže použiť v počiatočnom štádiu ochorenia, ako aj v prípade, že sa prejavuje v priebehu niekoľkých dní. Arbidol môžu užívať deti do 7 rokov. Tu nemá konkurenciu – navštevovanie škôlky alebo školy počas vírusového obdobia môže účinne zabrániť infekcii, pokiaľ sa liek používa na preventívne účely.

Je tiež potrebné mať na pamäti, že Arbidol je vhodný pri komplexnej liečbe rôznych infekčných ochorení. O to viac, že posilňuje imunitný systém a udržiava silu organizmu počas obdobia zotavovania po chorobe. Okrem toho, ak porovnáte Arbidol s Ingavirinom, má širšie spektrum účinku.

Záver

Ingavirín a Arbidol patria do rovnakej skupiny antivírusových liekov. Ich farmakologické vlastnosti sú rovnaké, ale mechanizmy pôsobenia na vírusy sú odlišné. Arbidol pôsobí priamo na vírusy, ktoré sa dostávajú do ľudského tela a spôsobujú určité ochorenia. Jeho účinnosť bola dlhodobo preukázaná v mnohých klinických štúdiách na zvieratách, deťoch a dospelých. Môže sa používať u detí mladších ako 2 roky, ak ho predpíše lekár. Na druhej strane inhavirín nepôsobí na samotný vírus, ale priamo na imunitný systém človeka. Tento liek patrí k novej generácii. Jeho účinky na ochorenie, imunitný systém a ľudský organizmus vo všeobecnosti nie sú dostatočne známe, najmä z oneskoreného hľadiska. Ingavirín je totiž imunomodulátor.

Bez ohľadu na to, aký druh vírusového ochorenia sa u človeka objavil, je potrebné navštíviť lekára a užívať všetky lieky prísne podľa predpisu

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: