Porovnanie Cametonu a Hexoralu | Určenie najlepšieho

Antiseptiká Cameton a Hexoral sa používajú na liečbu infekčných a zápalových ochorení ORL orgánov. Majú rôzne mechanizmy účinku a zloženie, preto sme porovnali lieky, aby sme určili, ktorý je lepší.

Droga

Výhody

Nevýhody

Cameton

Má len lokálny účinok, nedostáva sa do krvného obehu

Riziko alergickej reakcie

Kontraindikované pred dosiahnutím veku 5 rokov

Má málo kontraindikácií

Povolené počas tehotenstva

Hexoral

Funguje do 12 hodín

Zvracanie pri požití

Aktívne proti hubám

Dlhodobé používanie spôsobuje zafarbenie zubnej skloviny

Má antivírusový účinok

Môže sa používať od 3 rokov

Riziko zmeny chuti

Pomáha pri hnisavých infekciách

Pri náhodnom požití môže u dieťaťa spôsobiť intoxikáciu alkoholom

Popis produktu Cameton

Cameton

Cameton je dostupný ako sprej, roztok na lokálne použitie. Obsahuje hemihydrát chlorbutanolu. Je to antiseptikum so silným antibakteriálnym účinkom. Tiež mierne anestetikum. Obsahuje alkohol, levomentol, eukalyptový a gáfrový olej. Vyrába Micropharm a Stoma, Ukrajina.

Účinok lieku je spôsobený podráždením nervových zakončení slizníc, čo stimuluje uvoľňovanie biologicky aktívnych látok. Tie sa podieľajú na regulácii cievnej priepustnosti, receptorov bolesti a svalového tonusu.

Pri lokálnej aplikácii lieku sa zaznamenávajú tieto účinky:

 1. Znižuje závažnosť zápalovej reakcie;

 2. antiseptický účinok;

 3. Anestetický účinok;

 4. zvlhčenie sliznice.

Liek sa neabsorbuje do krvi a nemá systémový účinok na telo, preto sa môže predpisovať počas tehotenstva a deťom od 5 rokov.

Kontraindikácie

Cameton roztok, ako aj sprej sa nepredpisuje u detí mladších ako 5 rokov a pri precitlivenosti na zložky lieku.

Nežiaduce účinky

V zriedkavých prípadoch sú možné alergické reakcie. Spôsobuje šumenie v hrdle, pocit pálenia, opuch a suchosť. Existuje tiež riziko svrbenia, žihľavky, dýchavičnosti. Ak sa objavia akékoľvek nežiaduce príznaky, liečbu treba prerušiť a poradiť sa s lekárom.

Predávkovanie liekom môže spôsobiť reakciu z precitlivenosti. Opuch v oblasti aplikácie, vyrážka na koži. V tomto prípade sa podáva symptomatická liečba a užívanie Cametonu sa ukončí.

bolesť hrdla

Dávkovanie

Nastrieka sa do mandlí, ústnej dutiny 2-3-krát alebo do prínosových dutín 2-krát do každej nosovej dierky. Používa sa až 4-krát denne. Priemerná dĺžka liečby je 3-10 dní, nie dlhšia ako 14 dní. Injekčná liekovka sa pred použitím pretrepe. Po vstreknutí sa tryska opláchne vodou a pevne sa uzavrie ochranným uzáverom.

Ďalšie vlastnosti spreja:

 1. Pred postriekaním sa odporúča vypláchnuť ústa teplou vodou; ak je prítomný zubný povlak, mal by sa odstrániť vatovým tampónom;

 2. Pri vstrekovaní do nosa sa fľaša s rozprašovačom neotáča hore nohami a hlava sa neotáča hore nohami;

 3. V prípade osôb náchylných na alergie je potrebné sa vopred poradiť s lekárom;

 4. existuje riziko bronchospazmu a sprej by sa mal používať opatrne u detí.

Pre koho je vhodný?

Cameton je vhodný na liečbu príznakov zápalových ochorení hrdla a nosa. Môžu ho používať pacienti s rinitídou, laryngitídou, faryngitídou, tonzilitídou.

Dobré protizápalové, dezinfekčné a antimikrobiálne vlastnosti. Pomáha tiež znižovať bolestivosť poškodenej sliznice.

Popis produktu Hexoral

Hexoral

Hexoral obsahuje hexatidín. K dispozícii ako aerosól, pastilka a lokálny roztok. Vzťahuje sa na výrobok so silným antiseptickým účinkom. Účinnou zložkou tablety je chlórhexidín. Výrobca: Famar Orleans, Francúzsko.

Prípravok má silný fungicídny a antimikrobiálny účinok. Inhibuje aktivitu patogénov vrátane húb Candida. baktérie si voči látke nevytvárajú rezistenciu. Účinný aj proti vírusu chrípky A a herpes simplex.

Účinky lieku Hexoral lokálne:

 1. Má antibakteriálny účinok proti grampozitívnym baktériám;

 2. Má antimykotickú aktivitu proti candide;

 3. Má antivírusový účinok;

 4. Má mierny analgetický účinok;

 5. Dobre priľne a zostáva na sliznici dlhý čas.

Hexoral patrí medzi lokálne lieky a je účinný až 12 hodín.

Výskum a účinnosť

V štúdii na 50 deťoch sa zistilo rýchlejšie zlepšenie pohody a odstránenie príznakov bolesti v krku a hyperémie po aplikácii Hexoralu v spreji v porovnaní s kontrolnou skupinou. Vďaka svojej antibakteriálnej a antivírusovej aktivite sa môže predpísať okamžite pri objavení sa príznakov ochorenia ešte pred spoľahlivou identifikáciou pôvodcu.

Zdroj: Skúsenosti s používaním hexatidínu u detí s akútnou tonzilofaryngitídou. Šamševa O.. 2016.

Kontraindikácie

Hexoral sa nepredpisuje, ak ste precitlivený na zloženie prípravku. Je kontraindikovaný u detí mladších ako 3 roky. Súvisí s možným prehltnutím topického roztoku, čo vedie k intoxikácii a silnému vracaniu.

Ďalšími kontraindikáciami sú ulceratívne a nekrotické defekty sliznice. Počas tehotenstva a dojčenia sa liek môže predpisovať pod dohľadom lekára.

Nežiaduce účinky

Nežiaduce účinky

Riziko alergie s opuchom a kožnou vyrážkou. Môže tiež spôsobiť poruchu chuti. Pri dlhodobom používaní roztoku existuje možnosť zafarbenia zubnej skloviny.

Dávkovanie

Hexoral sa používa dvakrát denne – ráno a večer. Počas podávania injekcie zadržte dych. Roztok na kloktanie sa používa v množstve 10-15 mg. Liek sa nesmie prehltnúť. Tablety sa môžu prehĺtať pod jazyk až do 8 tabliet denne.

V prípade predávkovania existuje možnosť nevoľnosti, vracania, dyspepsie. Prehltnutie roztoku spôsobí zvracanie, čím sa vylúči prehltnutie nebezpečného množstva látky do krvi. Na liečbu sa používa výplach žalúdka. Pri požití dieťaťom môže dôjsť k intoxikácii.

Pre koho je vhodný?

Prípravok má komplexný účinok na zápalové a plesňové ochorenia úst, hrdla a hltana. Môže sa používať po operácii ako prevencia proti infekcii. Hexoral sa široko používa na liečbu stomatitídy, gingivitídy, glositídy a iných zubných ochorení.

Sprej môže byť predpísaný na krvácanie ďasien a drozd. Pomáha ako symptomatický liek pri akútnych infekciách dýchacích ciest. Používa sa ako výrobok ústnej hygieny.

Náklady a analógy

Droga

Náklady

Analógy

Cameton

Aerosól 30 g – od 70 Euro;

20 g – od 60 Euro;

45 ml sprej – od 110 Euro

Kameflu;

Cameton-Health;

Cameton-Health Forte

Hexoral

Aerosól 40 mg – od 270 Euro;

Tablety č. 20 – od 170 Euro;

200 ml roztoku – od 260 Euro

Angilex;

Hepilor;

Angilex-Health;

Tonsilex;

Hexosept;

Stopangin;

Givalex;

Stomolik;

Grippocytron;

Stomatidín;

Lorangin;

Lorolik

Aké je najlepšie antiseptikum na hrdlo?

 1. Hexoral má širší zoznam indikácií ako Cameton. Používa sa na prevenciu zápalových ochorení a na liečbu závažných hnisavých ochorení úst a hltana. Tento produkt má silnejší účinok.

 2. Hexoral a Cameton si poradia so zápalom hrdla a nosa. Pomáhajú pri plesňových, vírusových a bakteriálnych infekciách. Môže sa používať spolu s inými liekmi pri komplexnej liečbe zápalových a infekčných ochorení úst, nosa a hrdla. Ich používanie počas tehotenstva sa posudzuje individuálne. Hexoral sa môže používať u detí po 3. roku života; Cameton je schválený po 5. roku života.

 3. Cameton by sa mal zvoliť pri miernych ochoreniach ORL orgánov, ktoré sú sprevádzané bolesťou hrdla a zápalom. Pomáha pri zhoršujúcich sa stavoch nosohltanu, rýchlo zmierňuje príznaky. Ďalšou výhodou sú nízke náklady.

Pri výbere výrobku na hrdlo a ústaby sa mali konzultovať s lekárom. Účinnosť prípravku závisí od pôvodcu ochorenia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: