Porovnanie fitness a aqua aerobiku | Čo je lepšie na chudnutie

Moderné športy majú tú výhodu, že ponúkajú širokú škálu tréningových programov na budovanie svalovej hmoty, chudnutie a ďalšie. Klasický fitness a vodný aerobik patria medzi najobľúbenejšie a tí, ktorí sa plánujú dostať do formy, často nevedia vybrať najlepšiu možnosť. Naši odborníci vám povedia, ktorý z nich je lepší na chudnutie.

Aqua aerobik: vlastnosti, účinnosť, podmienky na chudnutie

Aqua aerobik

Aqua aerobik alebo inak povedané fitness vo vode je bezpečný a všestranný šport, ktorý môže pomôcť každému dostať sa do formy bez ohľadu na jeho hmotnosť alebo fyzickú kondíciu. Ak sa aerobik v bazéne cvičí správne, zapája všetky svalové skupiny, pomáha ich tonizovať, napína pokožku a zlepšuje jej pružnosť.

Dôležitý fakt: pri cvičení aqua-aerobiku je zaťaženie kĺbov a chrbtice minimálne: v skutočnosti sa vykonáva jemná a užitočná masáž. Z tohto dôvodu je vodný aerobik vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórií. A na cvičenie aqua-aerobiku nemusíte vedieť plávať: špeciálne vybavenie bezpečne udrží na hladine.

Niektorí ľudia skúšajú cvičenie vo vode a zistia, že im nepomáha dostať sa do formy. Pretože počas cvičenia, ako aj po ňom, nemáte pocit únavy, ani pocit svalovej aktivity ako takej. Je to preto, že ide o pokojný tréning a vo vode sa menej namáhajú svaly.

Čo dokáže vodný aerobik? Pomáha:

 1. Zbavte sa efektu pomarančovej kôry;

 2. zlepšiť tón pleti;

 3. Utiahnite si svalový korzet;

 4. zbaviť sa nadbytočných kilogramov;

 5. zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia (kŕčové žily sú jednou z indikácií pre aqua aerobik);

 6. zlepšuje krvný obeh;

 7. Posilnite svoj spánok atď.

Najdôležitejšie je, že pri cvičení v bazéne sa vo svaloch nevytvára kyselina mliečna, čo znamená, že po cvičení vodného aerobiku je riziko bolesti veľmi nízke.

POZNÁMKA.Aqua aerobik je vhodný pre ľudí s výraznou nadváhou, pretože nezaťažuje kĺby. Je to tiež skvelý spôsob, ako motivovať ľudí, ktorí si nie sú istí svojím vzhľadom. Pretože je to šport, pri ktorom sa trénuje na ramenách vo vode – nemusíte sa obávať, čo si myslia ostatní, a nemusíte sa hanbiť za pohľady iných ľudí.

Čo potrebujete na schudnutie? Ak je cieľom len spevniť svaly, postačia vám 2 alebo 3 tréningy týždenne. Ak je cieľom zbaviť sa niekoľkých nadbytočných kilogramov (alebo aj viac), je potrebné navštevovať bazén na aqua fitness aspoň 4-krát týždenne a nezabudnite striedať hodiny s aktívnymi plaveckými štýlmi (kraul, prsia atď.).). Je dôležité poradiť sa s trénerom, ktorý vám pomôže vybrať najvhodnejší program na základe vašej telesnej stavby a cieľov. Možno dokonca navrhnite ďalšie typy svalovej „aktivácie“: fitnes, tanec, power jogu atď.

Fitness: vlastnosti, účinnosť, podmienky na chudnutie

Fitness

Hlavným bodom je pochopiť, že fitness v posilňovni je záťaž a nie malá, aj keď ide o najjednoduchší program pre začiatočníkov. Pocit z návštevy posilňovne bude iný ako v bazéne. Fitness tréning má nepochybne svoje zvláštne vlastnosti, jednou z nich je, že je veľmi motivujúci, pretože hodiny sa často konajú v skupine, pred zrkadlom v plnej výške, pri vzrušujúcej hudbe a v aktívnom rytme. Je skvelý na zlepšenie nálady a sebazdokonaľovanie.

Ak chcete dosiahnuť výrazné výsledky (najmä ak potrebujete schudnúť viac ako jeden kilogram), určite sa poraďte s trénerom. Na základe vašej telesnej stavby a tréningových cieľov vám poradí najlepšiu možnosť a dokonca navrhne najlepší program.

Ako vám prospieva fitness?? Pomáha:

 1. Rovnomerne rozvíjajte svoje svaly;

 2. disciplína;

 3. zlepšenie spánku;

 4. posilniť nervový systém;

 5. zvýšiť tón pleti;

 6. ako sa zbaviť celulitídy;

 7. zvýšiť si sebavedomie.

POZNÁMKA.Vo väčšine prípadov sa tí, ktorí prejdú na fitnes tréning, postupne vzdávajú zlozvykov, ako je fajčenie a pitie alkoholu, a menia svoje stravovacie návyky. To vám umožní dosiahnuť neuveriteľné výsledky.

Pre tých, ktorí si za svojho „pomocníka“ zvolili fitness, existujú jednoduché pravidlá stravovania:

 1. raňajky by mali byť výživné;

 2. minimalizujte príjem kofeínu – prejdite na vodu, bylinkové čaje, džúsy;

 3. všetky sacharidy v prvej polovici dňa;

 4. Jesť malé, časté jedlá (často, ale po troškách);

 5. zvýšite množstvo vypitej vody – pite ju počas tréningu aj po ňom.

Čo si vybrať??

Na základe všetkých uvedených skutočností môžeme vyvodiť jednoduchý záver: fitnes a vodný aerobik pomáhajú získať skvelú kondíciu, ale použité mechanizmy sú odlišné. Vplyv aqua fitness:

 1. Výkonný kardio tréning;

 2. Spaľovanie kalórií;

 3. Zvýšte svoju výdrž;

 4. normalizácia kardiovaskulárneho systému

 5. Masáž chrbtice a svalov.

Vplyv telesnej zdatnosti:

 1. Zvýšenie svalového tonusu;

 2. spaľovanie tukov;

 3. Budovanie svalovej hmoty;

 4. Vytváranie vyrysovaného tela.

Ako vidíte, obidve sú schopné poskytnúť správne množstvo cvičenia. Pri výbere vhodného športu je potrebné zohľadniť, čo by ste mohli preferovať: aktívny tréningový rytmus s prísnou kontrolou stravy a železnou disciplínou alebo pokojný, až relaxačný rytmus s postupným (nie hneď viditeľným) návratom do formy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: