Ako si vybrať stacionárny bicykel

Keď nastane zima, bicykle sa na zimu odložia a športovci dostanú mechanicky naklonené stroje. Tieto kompaktné zariadenia sa dajú ľahko nastaviť aj v mestskom byte a pomáhajú vám nielen udržiavať si zručnosti počas zimy, ale aj pracovať na svalových skupinách a chudnúť.

obsah

 1. Najlepší výrobcovia stacionárnych bicyklov
 2. Typy bicyklov na cvičenie
 3. Najdôležitejšie kritériá pre výber stacionárneho bicykla
 4. Výber stacionárneho bicykla na chudnutie
ako si vybrať stacionárny bicykel

Najlepší výrobcovia stacionárnych bicyklov

Pri výbere stacionárneho bicykla by ste sa mali v prvom rade rozhodnúť pre výrobky európskych a amerických výrobcov, ktoré sú obľúbené medzi profesionálnymi športovcami a sú inštalované v mnohých posilňovniach po celom svete:

 1. roxima;

 2. Body Sc
   ptor;
  • Duch;
  • Intenzora;
  • SunnyFit;

Napriek nízkym cenám by sa malo vyhýbať zbytočným čínskym modelom, pretože funkčnosť takýchto zariadení, ako aj ich následná spoľahlivosť pri používaní predstavujú lotériu. A samozrejme, mali by ste si vyhľadať viac informácií o modeli, ktorý vás zaujíma, na tematických fórach a sociálnych sieťach na internete.

Typy bicyklov na cvičenie

Podobne ako pohon bicykla, aj bicykle na cvičenie sú vybavené reguláciou záťaže, ktorá má pozitívny vplyv na intenzitu cvičenia a umožňuje napodobniť mnohé situácie – zjazd, stúpanie, slalom a variabilne zaťažovať telo.

V závislosti od systému pohonu zotrvačníka môžu byť stacionárne bicykle týchto typov.

Mechanické bicykle na cvičenie

Mechanické bicykle na cvičenie

Najzákladnejšie a najlacnejšie miniaplikácie. Odpor sa nastavuje reguláciou napnutia hnacieho remeňa – čím vyššie je napnutie, tým viac sily je potrebné na vykonanie cviku. Tieto jednotky sú kompaktné a skvelé pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Výhody

 • Lacné;
 • Úroveň zaťaženia sa nastavuje manuálne;
 • Kompaktné;

Nevýhody

 • Počas cvičenia nedochádza k plynulému nastaveniu;
 • Veľmi hlučné;

Polohovateľné bicykle na cvičenie

Cvičebné bicykle na konský pohon

Pokročilejšia verzia mechanických cvičebných strojov, ktoré sa líšia typom pohonu. Zaťaženie sa nereguluje pomocou remeňového pohonu, ale pomocou špeciálnych brzdových čeľustí, ktoré stláčajú a rozťahujú zotrvačník. To umožňuje nastavenie intenzity v krokoch počas cvičenia.

Výhody

 • Lacné;
 • jednoduché a ľahké používanie;
 • Zaťaženie sa nastavuje mechanicky;

Nevýhody

 • Veľmi hlučné;
 • Režimy intenzity sa prepínajú v krokoch, nie je možné plynulé nastavenie;

Elektromagnetické bicykle na cvičenie

Elektromagnetické bicykle na cvičenie

Najfunkčnejšie, najmodernejšie, a preto aj najdrahšie bicykle na cvičenie. Ako regulačný mechanizmus tiež používajú elektromagnety, ale sú riadené mikrokontrolérom, ktorý na ne pôsobí a umožňuje nastavenie intenzity v reálnom čase bez toho, aby jazdca vyrušoval z tréningu.

Výhody

 • Funkčnosť;
 • Dostupnosť rôznych senzorov, ktoré umožňujú monitorovať stav tela;
 • Dynamické nastavenie odporu priamo počas cvičenia;
 • Mikropočítač, ktorý umožňuje nastavenie intenzity záťaže počas cvičenia;

Nevýhody

 • Vysoká kúpna cena;
 • Väčšie a ťažšie rozmery;

Najdôležitejšie kritériá pri výbere stacionárneho bicykla

kritériá výberu stacionárnych bicyklov

Rozmery

Táto funkcia je obzvlášť dôležitá pre tých, ktorí chcú nainštalovať stacionárny bicykel v obci. Veľké funkčné zariadenie pravdepodobne nebude vhodné, a preto sa uprednostňuje kompaktný magnetický tréningový stroj. Magnetická verzia sa uprednostňuje aj preto, že mechanické a inerciálne modely sú hlučné, čo pravdepodobne nepoteší susedov. Ak takéto obmedzenia nehrajú rolu a zariadenie je vybrané vo vidieckom dome alebo fitness klube – môžete uprednostniť úplne akýkoľvek bicykel na cvičenie, bez ohľadu na špecifiká a funkčnosť.

Mikropočítač a špeciálne senzory

Počítač umožňuje zásadným spôsobom zvýšiť jeho funkčnosť. Poskytuje používateľovi komplexné informácie o čase tréningu, prejdenej vzdialenosti, spálených kalóriách a intenzite námahy na zotrvačníku. Okrem toho môžete pomocou snímačov monitorovať srdcovú frekvenciu a dokonca aj krvný tlak, takže môžete pozorne sledovať svoju pohodu a podľa toho prispôsobiť tréning.

Maximálna hmotnosť

Každý stacionárny bicykel bez ohľadu na jeho funkčnosť má určitú maximálnu prípustnú hmotnosť. Táto hmotnosť sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí 100-120 kilogramov. Pri výbere stacionárneho bicykla by ste mali zohľadniť najťažšieho člena rodiny. Okrem toho by sa mala maximálna povolená hmotnosť deklarovaná výrobcom zvýšiť o 15 – 20 %, o koľko percent je tento parameter zvyčajne nadhodnotený.

Výber stacionárneho bicykla na chudnutie

Skúsení odborníci na výživu tvrdia, že na efektívne chudnutie je potrebné dopriať telu dlhé, stredne intenzívne cvičenie trvajúce aspoň 35-40 minút. Prvých 20 minút telo využíva glykogén v krvi, kým začne spaľovať tuk. Z tohto dôvodu je na chudnutie najvhodnejší stacionárny bicykel so stredne výkonným zotrvačníkom, ktorý vám umožní rozumne regulovať intenzitu tréningu. Okrem toho vám úprava tréningových algoritmov a vytváranie vlastných programov pomôže vykonávať intervalový tréning, pri ktorom sa cvičenia s nízkou intenzitou striedajú s krátkymi výbušnými intervalmi.

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci poradia, ako si vybrať bežecký pás, poskytnú tipy na výber eliptického trenažéra a poradia pri výbere cvičebných závaží do domácej posilňovne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
 1. Samuel

  Ako si môžem vybrať vhodný stacionárny bicykel? Mám záujem o kvalitný bicykel na cvičenie doma, ale neviem, ako si vybrať správny model. Aké faktory mám zvážiť pri výbere? Ako sa rozhodnúť medzi rôznymi typmi a cenami? Budem vďačný za akékoľvek rady a odporúčania. Ďakujem!

  Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: