Inštalácia systému Kali Linux

Ka

 • nux je špecializovaná distribúcia založená na balíkoch Debianu. Hlavný účel jeho používania – vykonávanie najrôznejších testov bezpečnosti siete a počítača. Naši odborníci vám poradia, ako ho nainštalovať do počítača.

  Získanie distribúcie

  Aktuálna distribučná verzia je k dispozícii v niekoľkých variantoch na stránke projektu. Používatelia si môžu vybrať medzi 32-bitovou a 64-bitovou verziou. Stiahnite si Ka

 • nux je možné stiahnuť priamo z webovej stránky alebo pomocou torrent klienta. Pre každú číslicu je k dispozícii kapacita bez inštalácie
 • v CD.

  Na ich inštaláciu do počítača použite sieťový inštalačný program alebo samostatný obraz. Naši odborníci zvolili poslednú možnosť, vhodnú na vypálenie na CD alebo vytvorenie inštalačného disku.

  Grafický režim

  Najprívetivejší a najinformatívnejší z pohľadu používateľa je grafický režim.

  Spustite inštaláciu operačného systému zo zavádzacieho disku. Presuňte kurzor na horný riadok ponuky Štart, ktorý je na snímke označený šípkou. Stlačením klávesu Enter aktivujete grafický inštalačný program Ka

 • .

  Zo zoznamu vyberte jazyk, na ktorý chcete prepnúť.

  Vyberte si hostiteľskú krajinu zo zoznamu krajín, ktoré systém automaticky ponúka.

  Vyberte preferovanú lokalitu.

  V zozname zobrazenom inštalačným programom vyhľadajte príslušné rozloženie klávesnice.

  Nastavenie prepínania vstupného jazyka. V predvolenom nastavení sa používa kombinácia klávesov Alt+Shift znázornená na nasledujúcom obrázku.

  Nastavenie názvu počítača. Názov by mal pozostávať z jedného slova.

  V ďalšom kroku inštalátor ponúkne zadanie názvu domény. V domácej sieti sa tento krok môže vynechať a navrhovaná predvolená hodnota je.

  Zadávanie údajov používateľa. Môžete použiť svoje skutočné meno alebo vhodnú prezývku.

  Definovanie používateľského konta. Systém navrhne automaticky vygenerovanú verziu na základe údajov zadaných v predchádzajúcom kroku. Pri zadávaní účtu vždy používajte malé písmená latinky a v prípade potreby pridajte číslo.

  Zadajte svoje heslo do polí zvýraznených zelenou farbou. V predvolenom nastavení sa nezobrazuje a zobrazuje sa len počet zadaných znakov. Vizuálnu kontrolu aktivujte zaškrtnutím políčka označeného jednotkou.

  Vyberte možnosť Ka

 • nux bude jediným operačným systémom vo vašom počítači.

  Vyberte jednotku, ktorú chcete nainštalovať.

  Použitie možnosti automatického rozdelenia diskového priestoru.

  V oblasti označenej jednotkou inštalátor zobrazí budúcu štruktúru jednotky. V predvolenom nastavení je vytvorený koreňový oddiel „/“ a časť disku je pridelená pre výmenný súbor.

  Nastavte prepínač do polohy označenej šípkou. Kliknutím na „Pokračovať“ povolíte rozdelenie a inštaláciu operačného systému.

  Počas nastavenia siete bude používateľ požiadaný o zadanie proxy servera, aby sa mohol pripojiť na internet. Do poľa označeného značkou zadajte informácie, ak sú k dispozícii.

  Nastavenie sa druhýkrát preruší, aby si používateľ mohol vybrať preferované grafické prostredie. Zoznam stolových počítačov zahrnutých v distribúcii Ka

 • , V prípade potreby pridajte čísla k účtu. Číslo „2“ nižšie označuje ponuku „výber nástroja“. Vyberte si desať najobľúbenejších diskov v predvolenom nastavení a základnú sadu.

  V poslednom kroku povolíme inštaláciu zavádzača GRUB na pevný disk umiestnením rádiového tlačidla do polohy označenej šípkou.

  Zadajte jednotku „sda“ zvolenú predtým na umiestnenie operačného systému

  Po dokončení inštalácie GRUB-u a najnovších balíkov inštalátor zobrazí nasledujúce oznámenie, ako je znázornené na obrázku. Odstráňte inštalačné médium a kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

  Po reštarte sa používateľovi zobrazí prihlasovacie okno. Pomocou prihlasovacieho mena a hesla, ktoré ste dostali počas inštalácie, pokračujte v používaní aplikácie Ka

 • nux.

  Pseudo-grafika

  Pseudo-grafický režim je klasické rozhranie používané v predchádzajúcich verziách

 • nux. Ak chcete spustiť inštalačný program, vyberte druhý riadok označený šípkou v okne spúšťania inštalačného programu.

  Nasledujúci obrázok ukazuje, ako vyzerá pseudografika inštalačného programu Ka

 • . Kroky, ktoré sa majú vykonať, a ich postupnosť sú presne rovnaké, ako je opísané vyššie.

  Zhrnutie

  Naši odborníci vysvetľujú dva spôsoby inštalácie Ka

 • nux v počítači podľa krokov, ktoré je potrebné vykonať pomocou grafického inštalačného programu. Vyberte si najvhodnejšiu a získajte k dispozícii túto špecializovanú distribúciu na testovanie bezpečnosti.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: